Kérdés esetén keress minket bizalommal: +36-70/311-0011

Blog

MI OKOZZA A RAGASZTÓK FEHÉREDÉSÉT?

Lashes by Love Shop
Lashes by Love Shop
2025.01.13 15:03
MI OKOZZA A RAGASZTÓK FEHÉREDÉSÉT?

A műszempilla-építés során néha előfordulhat, hogy a ragasztó fehéres bevonatot képez a rögzítési pontokon. Ezt a jelenséget „kivirágzásnak” vagy „ragasztófehéredésnek” nevezik, és gyakran nemcsak esztétikai problémát jelent, hanem a stylistok és vendégek számára is kérdéseket vethet fel. Ebben a blogban megvizsgáljuk a jelenség okait, és gyakorlati tippeket adunk annak elkerülésére.

Tudtad? A cianoakrilát ragasztó nem „szárad ki” az oldószer elpárolgásával, mint sok más ragasztó. A ragasztók fehéredése leggyakrabban kémiai reakció következménye. A műszempilla ragasztók fő összetevője a cianoakrilát, amely gyorsan polimerizál, azaz kötést képez, a molekulák összekapcsolódnak és megkeményednek, ha vízzel vagy párával érintkezik.

A fehéredés általában az alábbi okokból következik be:

  • Túl magas páratartalom

A cianoakrilát túlzottan gyorsan köt meg, ha a levegőben magas a páratartalom. Ez a folyamat során mikroszkopikus méretű, fehéres részecskék képződését eredményezheti, amelyek a kötési pontokon láthatóvá válnak. Amikor a műszempilla ragasztó a sokkpolimerizáció következtében fehérré válik, a kötés szilárdsága is sérül. Ennek az az oka, hogy a túl gyors kikeményedés a ragasztóréteg zsugorodását okozza, ami a kötési szilárdság csökkenéséhez vezet. A kötés törékennyé, gyengévé válik.

  • Nem megfelelő mennyiségű ragasztó

Ha túl sok ragasztót viszünk fel, a felesleg lassabban köt meg, és a levegőben lévő nedvesség hatására fehéredhet.

  • Tisztítási problémák

Az olaj vagy por a természetes szempillákon, illetve a műszempillák nem megfelelő előkészítése szintén hozzájárulhat a fehéredéshez. Az ilyen szennyeződések megzavarják a ragasztó megfelelő kötését.

  • Nem megfelelő szempilla eltávolítás

Észrevetted, hogy a műszempilla ragasztó kifehéredik a szempilla eltávolítása után? Ez annak a jele, hogy nem távolítottad el alaposan az összes ragasztómaradványt az oldószerrel. A szempilla eltávolító termékek a ragasztó lebontásával működnek, ami időbe telik. Ha a pillákon maradt ragasztó, és túl sok nedvességnek van kitéve (pl. az oldás utáni lemosás miatt), a ragasztó kifehéredik.

  • Helytelen tárolás

A ragasztó nem megfelelő tárolása, például túlzott páratartalom vagy hőmérséklet-ingadozás, szintén befolyásolhatja a ragasztó minőségét és növelheti a fehéredés esélyét. Használj ragasztó tartó boxot.

  • Nano mist spray

A szempilla építés végén használható nano mist spray a ragasztó kötési sebességének felgyorsítására használható. Azonban nem szabad túl közel tartani a szempillákhoz, mert a ragasztó nedvességtúlterhelés esetén kifehéredik, és sokkpolimerizációhoz vezethet.

Tartsd a nanomist sprayt körülbelül 30 cm-re a vendég szemétől.

  • A vendég könnyezése

Ez az egyik leggyakoribb oka annak, hogy a műszempilla ragasztó kifehéredik a szem külső sarkában. A könnyek érintkezhetnek a pillákon lévő ragasztóval, és sokkpolimerizációt okozhatnak.

Először is állapítsd meg, hogy mi az oka annak, hogy vendéged szeme könnyes:

  • Ez azért van, mert nyitva van a szem, és a ragasztógőz irritálj?
  • Lehetséges, hogy a szemalátét túl közel került a szemhez, és irritációt okoz?
  • Túl erősek a lámpák?

Ilyen esetben a legjobb megoldás, hogy megfelezel egy a szöszmentes törlőkendőt, amit ragasztószalaggal rögzítesz az alátétre, a vendég külső szemzugához.

NAGYON fontos, hogy szöszmentes törlőkendőt használjunk papírzsebkendő vagy pamut helyett, mert a pamut reakcióba léphet a cianoakriláttal, és erős, égető kémiai reakciót válthat ki!

 

Hogyan előzhetjük meg a fehéredést?

A probléma elkerülése érdekében fontos a megfelelő technika, előkészítés és termékhasználat. Az alábbi tippek segíthetnek:

  • Páratartalom és hőmérséklet ellenőrzése
    Ideális páratartalom a műszempilla-építéshez 45-60% között van, míg az optimális hőmérséklet 20-24°C. Használj páratartalom- és hőmérsékletmérőt a munkaterületen!
  • Megfelelő előkészítés
    Mindig használj szempillatisztítót és primer termékeket, hogy eltávolítsd az olajat és a port a természetes szempillákról.
  • Ragasztó mennyiségének optimalizálása
    Ügyelj arra, hogy csak annyi ragasztót vigyél fel, amennyi elegendő a szempillák biztonságos rögzítéséhez. A túl sok ragasztó növeli a fehéredés kockázatát.
  • Szárítási idő csökkentése
    Használj nano-mistet vagy superbondert, hogy gyorsítsd a kötési folyamatot. Ez csökkenti a gőzképződést, ami fehéredést okozhat.
  • Minőségi ragasztó használata
    Válassz olyan ragasztót, amelyet az adott hőmérséklethez és páratartalomhoz fejlesztettek ki. Például, alacsony páratartalomhoz lassabb kötési idejű, míg magas páratartalomhoz gyorsabb kötési idejű ragasztó ajánlott.
  • Rendszeres ragasztócsere
    A ragasztókat a felbontás után 4-6 héten belül érdemes lecserélni, még akkor is, ha nem fogyott el teljesen. Az idő múlásával a ragasztó minősége romolhat.

Mely ragasztók minimalizálják a fehéredést?

Az átlátszó ragasztók gyakran kevesebb fehéredést okoznak, mivel nem tartalmaznak pigmenteket. Emellett olyan modern ragasztók is kaphatók, amelyek alacsonyabb párolgási szinttel rendelkeznek, így csökkentik a kivirágzás kockázatát.

 

Összegzés

A ragasztófehéredés nemcsak esztétikai problémát jelenthet, hanem a szakember munkájának professzionalizmusát is befolyásolhatja. A megfelelő technikák és termékek használata, valamint a munkakörnyezet optimalizálása kulcsfontosságú a fehéredés elkerüléséhez. Ha odafigyelsz ezekre a részletekre, biztosíthatod a tartós és esztétikailag is tökéletes eredményt, amely elégedett vendégeket eredményez.